Ünnepel a város!


Szent Miklós Napok

II. Gyergyószentmiklósiak Világtalálkozója

szt_miklos_napok1

December 1., péntek

 17:00 Mit rejt a honfoglalók üstje, Gasztronómiai előadások, Rozmaring Vendéglő

17:00 Mihez kezdhet a gyergyói? – Vállalkozói és gazdasági pódiumbeszélgetés itthoniakkal és elszármazott gyergyóiakkal, művelődési ház Karancsi Sándor terme

forum

19:00 Érvényes művészet itthon és a nagyvilágban?! – Pódiumbeszélgetés gyergyói művészekkel, művelődési ház Karancsi Sándor terme

forum1

22:00 Frantic party, YourLivingRoom

 

December 2., szombat

09:00–13:00 Jövő FC Kupa – 2009-es korosztály, Basilides Tibor Sportcsarnok

jovofc

09:00 Szent Miklós Kupa – U8-as és U9-es jégkorongbajnokság, műjégpálya

10:00–16:00 VIII. Kárpát-medencei Disznótoros Főzőverseny és Süteménymustra, sétálóutca (Miron Cristea)

mustra

10:00–12:00 Kárpát-medencei Kamrák Kulináris Kincsei – Hagyományos eljárással készített húsipari termékek versenye, sétálóutca (Miron Cristea)

10:00–13:00 Kocsonyamustra, sétálóutca (Miron Cristea)

kocsonyamustra
A színpadon fellépnek: Nagy Imre népi zenekara, Gáll Imre és zenekara, Oláh Ferenc és zenekara

11:00–15:00 Zsibongó, Sportiskola tornaterme

14:30 A Kárpát-medencei Kamrák Kulináris Kincsei, Hagyományos eljárással készített húsipari termékek versenyének és a Kocsonyamustra eredményhirdetése, Salamon Ernő Gimnázium előtti színpad

17:00 VIII. Kárpát-medencei Disznótoros Főzőverseny és Süteménymustra eredményhirdetése, Salamon Ernő Gimnázium előtti színpad

17:00 Oszvald Marika, Bodi Barbara, Peller Károly: Operett Gálaest, művelődési ház színházterme

oszvald

18:30 Zanzibár koncert, Salamon Ernő Gimnázium előtti színpad

zanzibar

21:00 One More Minute featuring Petra Acker & Tóth Viktor, művelődési ház stúdióterme

one_more_minute

21:00 Karaoke György Botonddal & Retro party Forizs Lászlóval, OneSeS

karaoke

22:00 Blackmamba party, YourLivingRoom

22:00 Alteregó koncert, Kárpátikum Pub és Borpatika

alterego

 

December 3., vasárnap

09:00 Szent Miklós Kupa – U8-as és U9-es jégkorongbajnokság, műjégpálya

09:00–14:00 VII. Szent Miklós kupa – Nyílt erdélyi íjászverseny, Csíky-kert

09:00 VIII. Szent Miklós Kupa – Asztalitenisz-bajnokság, Salamon Ernő Gimnázium tornaterme

09:00 IX. Szent Miklós Kupa – Sakkverseny, Batthyány Ignác Technikai Kollégium

09:00 Szent Miklós Kupa – Kosárlabda-bajnokság, Sportiskola tornaterme

16:00 V. Szent Miklós Kupa – Kispályás floorball-torna, Basilides Tibor Sportcsarnok

floorball

17:00 A Gyergyói Fotóklub Színnel-lélekkel Székelyföldön című kiállításának megnyitója, művelődési ház Karancsi Sándor terme

18:00–19:30 Jégkarnevál, műjégpálya

18:00 Gyilkos-tó legendája, Táncjáték, művelődési ház színházterme

gyilkosto_legendaja

19:00 Heveder zenekar koncertje, művelődési ház színházterme

heveder

19:15 Adventi gyertyagyújtás, főtér

20:00 Fantasy koncert, művelődési ház stúdióterme

20:00 Élmény Alap, Jótékonysági vacsora Erdélyi Róberttel, Szilágyi Vendéglő

21:30 Elmarad a Lovenet koncert!

A Lovenet együttes értesíti közönségét, hogy egészségügyi okok miatt a koncertet közösen tartják az Álarc, Incognito együttesekkel és meghívott előadójukkal, Gáspár Zoltánnal, december 7-én, csütörtökön 20 óra 30 perctől, a művelődési ház színháztermében.

Jegyek november 29-től, a Figura Stúdió Színház jegypénztárában igényelhetők 15 órától 19 óráig.

 

December 4., hétfő

10:00–17:00 VII. Szent Miklós Önkormányzati Kupa – Labdarúgótorna, Basilides Tibor Sportcsarnok

12:30 A gazdi zenész, Mesés hangszerbemutató, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

16:30 Adrian–Irinel Aciobăniței orgonaavató koncertje, Szent Miklós római katolikus templom

17:00 Birkás pálinkakóstoló, Lázár Panzió

18:00 Új technológiák az okostelefonok, okosotthonok és a gépjárműipar világában, Videóbeszélgetés Szabó Csabával, a Stanford Research Institute fejlesztési menedzserével, művelődési ház Karancsi Sándor terme

18:00 Györffi Kálmán: Válogatott novellák című könyvének bemutatója, Tarisznyás Márton Múzeum

19:00 A Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar koncertje, Rozmaring Vendéglő

19:00 A 110 éves gyergyószentmiklósi vasútállomás – Fotó- és makettkiállítás megnyitó, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

makett

20:00 Bagossy Brothers Company akusztik koncert, művelődési ház színházterme

bagossy3

 

December 5., kedd

11:00 Dísztanácsülés, Maros Hotel konferenciaterme

16:00 Gyergyói Seregszemle (gyülekező 15:30), főtér

17:00 Szent Miklós püspök érkezése és tűzijáték, főtér

17:30 Örömzenélés gyergyói zenészekkel, főtéri nagyszínpad

19:00 Spectacol artistic Decembrie dezgheață inimi, invitați: Ansamblul folcloric ”Mărțișorul” din Cluj-Napoca, soliști: Oana Moldovan, Alexandru Florin Vaida, román nyelvű kulturális műsor, művelődési ház színházterme

20:30 TóniDob – Perkúcióest, művelődési ház stúdióterme

toni_dobest

22:00 Spontán party, Oneses

 

December 6., szerda

 11:00 A Szent Miklós templom orgonájának felszentelése, búcsús szentmise és ünnepélyes körmenet; ünnepi szónok: msgr. Potyó Ferenc általános helynök, Szent Miklós római katolikus templom

17:00 Rokaly József: Mindig szerettem az Égre nézni I–II. kötet, Önéletírás széles kitekintésű korrajzzal című könyvének bemutatója, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár

18:00 Gyergyóból elszármazott zenészek jótékonysági hangversenye, Szent Miklós római katolikus templom

18:00 Artpoetry, művelődési ház stúdióterme

19:00 Arany János daloskönyve zenés válogatás a költő dalgyűjteményéből, Közreműködnek: Dsupin Pál István és Csergő-Herceg László, Tarisznyás Márton Múzeum

20:00 No Sugar akusztik koncert, művelődési ház színházterme

no_sugar1

 

December 7., csütörtök

12:00–20:00 Könyvturi – élőKönyvtár, Kárpátikum Pub és Borpatika

19:00 Szabó-Nagy Attila (@poplesz) szerzői estje, művelődési ház stúdióterme

20:30 Gyergyói rock-est: Álarc, Incognito, vendég: Gáspi, művelődési ház színházterme

incognito

22:00 Tematikus est, YourLivingRoom


A műsorváltozatás jogát fenntartjuk!


Felhívás

Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy a művelődési ház színháztermében zajló rendezvényekre 0 lej értékű belépőt kell váltatni személyesen, az előcsarnokban található jegypénztárnál munkanapokon 15 órától 19 óráig. Erre azért van szükség, hogy a szervezők követni tudják a nézők számát, annak érdekében, hogy ne lépjék túl a törvény által megengedett számot.

Ezúttal nem lehet telefonon helyet foglalni!

Megértésüket köszönjük!


Szervezők: Gyergyószentmiklós Megyei Jogú Város Önkörmányzata, Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ

TársszervezőkFigura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár, Tarisznyás Márton Múzeum, Ifitéka

FőtámogatókBenedek Húsüzem, Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Preferato Kft., Sazy Trade Kft. 

Kiemelt támogatókBB Comp Kft., BenComMixt Kft., Erdélyi Konyha, Izsó Universal Kft., PIETA, Tig-Rad System Kft.

TámogatókAlmiRom Kft., Amigo & Inter Cost Kft., Auto Com Total Kft., Csata Trans Kft., End-Ibo Kft., Exchange House, Fapicom Kft., Geo Tech Kft., MolMetal Kft., Ora International, Székely Falat, Tabilo Kft., Társak Boltja

PartnerekBaranta, Batthyány Ignác Technikai Kollégium, ÉdesMézes, Erdélyi Népi ízőrző Lovagrend, Észak-Székelyföldi Szabadtűzi Lovagrend, Fenyőmag Gyermekfoglalkoztató Központ, FestivAp, Fészek Gyergyói Édesanyák Egyesülete, Gyergyó Asztalitenisz SE, Gyergyói Fotó Klub, Gyergyószentmiklósi Iskolás Sportklub (ISK), Gyulahús Kft., Halvirág Bábszínház, Hóvirág Néptáncegyüttes, K & K Bistro, Maros Hotel, Oneses, Pati Cukrászda, Pizza Joe, Rozmaring Vendéglő, Salamon Ernő Gimnázium, Szent Benedek Tanulmányi Ház, Szent Miklós plébánia, Szilágyi Vendéglő, VSK, VUK SK, Warriors FC, YourLivingRoom

MédiapartnerekGyergyói Hírlap, Székelyhon.ro, Hargita Népe, Gyergyó TV, Kelet Info Media Group, Marosvásárhelyi Rádió, Gyergyói Kisújság, KorabeliErdély, Sóvidék TV


A Szabad Emberek Pártja Gyergyószentmiklós közleménye:

345 000 lej a 2017-es Gyergyószentmiklósi Városnapok- és a Világvándor becsült költségvetése
Hogy mi mennyibe kerül tekintse meg Ön is.

mikulas_koltsegvetes
mikulas_koltsegvetes1
mikulas_koltsegvetes2