2015-10-23
Október 26., hétfő, 19:00 óra, Figura Stúdió Színház, stúdióterem
Gyergyószentmiklóson október 26. és 28. között hat alkalommal tekinthető meg Scherer Péter rendezésében a budapesti Nézőművészeti Kft. és a Manna Kulturális Egyesület előadása, A gyáva című produkció. Az előadás a Figura A te színházad programjának keretén belül kerül bemutatásra két gyergyószentmiklósi iskolában (a Batthyány Ignác Technikai Kollégiumban és a Salamon Ernő Gimnáziumban), valamint a színház stúdiótermében. A vendégjáték-sorozat Hargita Megye Tanácsának támogatásával jön létre.
A produkció a Figura stúdiótermében október 26-án, hétfőn este 7 órától tekinthető meg.
Jegyek ára 15 lej, diákoknak és nyugdíjasoknak kedvezményesen 10 lej.
5 fős csoport esetén a jegyek ára kedvezményesen 12 lej, diákoknak és nyugdíjasoknak 8 lej. Csoportkezdvezmény csak az elővételben megváltott jegyekre érvényes.
Jegyek kaphatók munkanapokon 10:00 és 16:00 óra közt a Figura jegyirodájában, vagy előadás előtt a helyszínen.
Telefonos helyfoglalás munkanapokon 10:00 és 16:00 óra közt a 0752-227-011-es telefonszámon.
Az előadás 14 éven aluliak számára nem ajánlott!
Szereplők: Kovács Krisztián, Scherer Péter
Alkotók: Kovács Krisztián, Scherer Péter, Gyulay Eszter, Surányi Judit
RENDEZŐ: Scherer Péter
Az előadás szövegkönyve, a kábítószer függőségükről valló emberek személyes dokumentumai, valamint az alkotók írásai alapján készült.
„Egy fiatal fiú mesél a gondolatairól, érzéseiről, a családjával lévő ellentmondásos kapcsolatáról, és arról, hogyan kezdett drogozni, s milyen kínlódások árán sikerült leszoknia. És egy apa, aki mindezt végignézi, hallgatja és éli. Zavarbaejtően személyes párbeszédek és belső monológok, humoros és keserű helyzetek az élet rendhagyó sorsfordulatai közé ékelve. Hol csúszhatnak el a szándékok? Miért választjuk a „könnyebb” utat, ha úgy érezzük, az életünk zsákutcába ért?
Szándékunk szerint, hátborzongatóan őszinte színpadi létezéssel kívánjuk egy kábítószerfüggőségtől megszabadult fiatal világát bemutatni. Reményeink szerint, a diákközönség számára, az előadásban játszó színészek közvetlensége és az előadás személyes hangvétele egy, a megszokottnál jóval nyitottabb és őszintébb párbeszédet generálhat erről a súlyos társadalmi problémáról.” – írják az alkotók az előadásról.
A produkció elnyerte a 2011-es évi, VI. Gyermek- és Ifjúsági Színházi Szemle fődíját és a 2012-es ASSITEJ Gyermek- és Ifjúsági Színházi Biennálé legjobb ifjúsági előadásnak járó Üveghegy-díját.