A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ megszervezi a Gyermeknap, csodanapot

Program

gyermeknap

Május 29., hétfő

10:00–11:00 XIX. Gyermeknapi Versmondók Találkozója – óvodásoknak, művelődési ház színházterme

10:00–12:00 Cseperedő 6–12 hónapos babáknak a gyergyói Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontban, Márton Áron Szociális Központ
(ének-mondóka, akadálypálya, labdamedence, lufi röptetés, buborékfújás, ritmusjátékok)

12:00–13:00 XIX. Gyermeknapi Versmondók Találkozója – kisiskolásoknak, művelődési ház színházterme

13:00–15:00 Cseperedő 1–2 éves gyerekeknek a gyergyói Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontban, Márton Áron Szociális Központ
(ének-mondóka, akadálypálya, labdamedence, állatmaszk készítés, lufi röptetés, buborékfújás, ritmusjátékok)

Május 30., kedd

10:00–12:00 Cseperedő 2–3 éves gyerekeknek a gyergyói Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontban, Márton Áron Szociális Központ
(ének-mondóka, akadálypálya, labdamedence, állatmaszk készítés, lufi röptetés, buborékfújás, ritmusjátékok)

Június 1., csütörtök

11:00–17:00 Szabadtéri népi játszóház és kézműves foglalkozások, művelődési ház melletti park

arcfestés
bogzás
bőrművesség
fafestés
fonás
Gibbon Slackline Ambrus Beáta Pankával
gyapjúfestés
hangszerkészítés
játékok és dísztárgyak készítése
körmöcskézés
kötélverés
kovácsműhely
nemezelés
patkódobás
similabda készítés
színezés, vágás, ragasztás
szövés
szúnyogriasztóolaj-készítés
tündér- és repülő készítés
varrás stb

11:00–12:30 Hétpróbás összecsapás ügyességi vetélkedő, művelődési ház melletti park

hetprobas6

13:00–15:00 Sportvetélkedők:
futóbicikli, bicikli-, roller, görkorcsolya, gördeszka és futóverseny (nevezni a helyszínen lehet 11 órától), művelődési ház előtti parkoló

bicikli2

15:00–16:00 Népi gyermekjátékok, művelődési ház melletti park

17:00 Az élet fája, a Figura Stúdió Színház mesejátéka, művelődési ház színházterme
Az előadásra a belépőjegy ára 7 lej.


A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!
(Kedvezőtlen időjárás esetén a sportvetélkedők elmaradnak, a Hétpróbás összecsapás ügyességi vetélkedőt a Sportiskola tornatermében, a kézműves foglalkozásokat a művelődési házban tartjuk.)

Szervezők: Gyergyószentmiklós Megyei Jogú Város, Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ

Partnereink: Pro Terra Alapítvány, Baranta Egyesület, Portéka Egyesület, Csillagszem Napközi, Fenyőmag gyermekfoglalkoztató központ, Figura Stúdió Színház, Gránátalma Egyesület, Ifitéka, Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont, Gyergyószentmiklósi Rendőrség, Gyergyószentmiklósi Tűzoltóság, Gyergyószentmiklósi Mentőszolgálat, Fészek Gyergyói Édesanyák Egyesülete, Foto Mata

Támogatók: Ora International, Tarka Barka Turkáló, Gyulafehérvári Caritas, Czimbalmos Tivadar, Karakter S, TigRad System

Médiapartnerek: Gyergyói Hírlap, Székelyhon.ro, Kelet Info Media Group, Hargita Népe, Gyergyó TV, Marosvásárhelyi Rádió, Gyergyói Kisújság, Korabeli Erdély, morfondir.ro