Itthon jobb volt a Progym

Teltházas lelátók előtt, fergeteges mérkőzésen győzte le a Progym a Bukaresti Steaua csapatát az elődöntő harmadik mérkőzésén. Így összesítésben 2-1-re vezet a fővárosi együttes.

itthon_progym_kisujsag_cover

A közönség karcfalvi kizárása után most nagyon sokan voltak kíváncsiak a Progym hazai mérkőzésére, ismét megtelt a csarnok. A találkozó előtt a szurkolótábor ajándékot adott át Kiricsenkónak, mivel ő lett a középszakasz gólkirálya. A mérkőzés nagy iramban kezdődött, a játékvezető ezúttal is a Staua által felkért lengyel bíró volt. A Progym sorra alakította ki a nagy helyzeteket az ellenfél kapuja előtt, a közönség pedig megállás nélkül bíztatta a csapatot. Ennek ellenére mégis a bukarestiek tudtak vezetést szerezni a hatodik percben. A bekapott gól kissé megtörte a piros-fehérek lendületét. A második harmadban azonban egy sokkal motiváltabb Progym lépett jégre, egyértelműen uralták a játékot, négy gólt szereztek a szurkolók nagy örömére. A hetedik percben Kiricsenko egyenlített. Majd egy perc sem telt el és Novak szerzett vezetést a piros-fehéreknek. A 15. percben emberelőnyös szituációt használt ki a Progym, Satek talált Catrinoi kapujába. Két parcel később pedig Farkas Tamás is gólt szerzett, így háromgólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. Megkell jegyezni, hogy igen durva volt a játék, a Progym több játékosa is sérülést szerzett, az ellenfél két alkalommal is 10 perces büntetőt kapott a súlyos támadásokért, emellett pedig több olyan eset is volt, melyeket a játékvezető nem büntetett. A harmadik játékrészben a piros-fehérek már arra törekedtek, hogy megtartsák az előnyt. Bár a fővárosiaknak sikerült még egy góllal szépíteni, ez már nem változtatta meg a mérkőzés kimenetelét. 4-2 lett a végeredmény a Progym javára.

(forrás: hockeyprogym.ro)