December 5–9.

SZENT MIKLÓS NAPOK 2018.

– Egy város, egy ünnep, egy lelkület –

PROGRAM

 

December 5., szerda

10:00 VIII. Szent Miklós Önkormányzati Kupa – Labdarúgótorna, Basilides Tibor Sportcsarnok

16:00 Gyergyói Seregszemle (gyülekező 15:30), főtér
seregszemle_2014

17:00 Szent Miklós püspök érkezése és tűzijáték, főtér
szt_miklos_puspok

17:30 KOWALSKY meg a Vega koncert, főtéri nagyszínpad
kowalsky

18:00 Kortárs román történetírás magyarul: közönségtalálkozó Lucian Boia magyar kiadójával és fordítójával, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár
lucian_boia

18:00 Spectacol artistic: Decembrie dezgheață inimi, román nyelvű kulturális műsor, művelődési ház, színházterem

22:00 One Miki, OneSes
one_miki

 

December 6., csütörtök

10:00 Babahordozás a családban, Szent István plébánia nagyterme
babhordozas

11:00 A Szent Miklós templom búcsúja, ünnepi szónok: Fazakas Zoltán Márton premontrei apát, Szent Miklós templom
bucsu

16:00 Garda Dezső: Az Erdélyi Fejedelemség és Gyergyó című könyvének bemutatója, Salamon Ernő Gimnázium díszterme
konyvbbemutato1

16:00 V. Szent Miklós Kupa – Kispályás floorball-torna, Basilides Tibor Sportcsarnok

17:00 Sportgála, művelődési ház, színházterem
sportgala
Első alkalommal szervezik meg a Gyergyószentmiklósi Sportgálát a művelődési ház színháztermében. Az elmúlt évben kiemelkedő teljesítményt elért sportolóinak díjazására kerül majd sor.

17:00 Siófok Siópart című kulturális folyóiratának bemutatójára kerül sor.
siopart
A folyóiratot Völgyi Lajos képviselő úr mutatja be, akivel Borsodi L. László költő, irodalomkritikus beszélget.

17:00 Adventi imaeste – Az unitárius betegek imádságos könyvének bemutatója a közös imádkozás alkalmával, unitárius imaház

18:00 Borkóstoló Sike Tamás boraival, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár
borkostoló borkostoló1

19:00 Herencsár Viktória cimbalomművész koncertje, Salamon Ernő Gimnázium díszterme
cimbalom

19:00 TóniDob – Perkúcióest Fellépnek: Fatou Gozlan (Algéria), Cheikh Ibrahima Fall (Ghána), Cserey Csaba, művelődési ház stúdióterme
dobest

21:30 Havasi Hawaii György Lacival és a zenészekkel, OneSes
gyorgy_laci

23:00 Retro Party, OneSes

 

December 7., péntek

11:00 Dísztanácsülés, művelődési ház színházterme

16:00 Nemzetünk hadtörténelme gyermekrajzokból, a székesfehérvári Honvédség és Társadalom Baráti Kör kiállításának megnyitója, művelődési ház előcsarnoka
rajzkiallitas

17:00 Halasági Csibi Teaest és Kolumbán Barna Csongor képzőművészeti kiállítása, Yourlivingroom
teaest

18:00 András Zsolt (Zümi) Évszakok természetfotó kiállítása és Szabó Tamás Mesterveretek című éremtárlatának megnyitója, művelődési ház, Karancsi Sándor terem
zumieremkiallitas

18:00 Aerobik-maraton, Basilides Tibor sportcsarnok
aerobic_mikulas

19:00 Elise Wilk: Hideg (rendező: Leta Popescu) a Figura Stúdió Színház előadása, művelődési ház, színházterem
hideg

19:00 Élmény Alap, jótékonysági vacsora Erdélyi Róberttel, Szilágyi Vendéglő
vacsora1

19:00 A lélek melege, Hellebrand Józsua és Burján Gál Enikő képzőművészeti kiállítása, Centrál Kávéház

20:30 “Az előszó utójogán”, látványszínház, művelődési ház, stúdióterem
eloszo
“Az előszó utójogán” Balázs Gáspár Emil gyergyói kortárs költő versein alapuló látványszínházi előadás a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem III. éves bábszínész hallgatóinak tolmácsolásában.

22:30 Saiid (AKKezdet Phia) koncert, művelődési ház, stúdióterem

22:00 Dj Dark Party, OneSes
djdark

00:00 Blackmamba Party, Yourlivingroom

 

December 8., szombat

9:00 Szent Miklós Kupa – U10-es jégkorongbajnokság, műjégpálya
hoki_torna1

10:00 Szent Miklós Kupa – Karate verseny, Basilides Tibor Sportcsarnok
karate

10:00 IX. Kárpát-medencei disznótoros fesztivál és süteménymustra, Miron Cristea (sétáló) utca
disznotoros

10:00 V. Gyergyószentmiklósi Forraltbor-készítő Verseny, sétálóutca
forralt_bor1

10:00-12:00 Kárpát-medencei Kamrák Kulináris Kincsei, Hagyományos eljárással készített húsipari termékek versenye, Miron Cristea (sétáló) utca
gasztrokincsek

10:00 Kocsonyamustra, Miron Cristea (sétáló) utca
kocsonya

11:00 A színpadon fellépnek: Barátos zenekar, Nistor Mihály és népi zenekara, Cika zenekar
zenekar

11:00-15:00 Zsibongó, Sportiskola tornaterme
zsibongo
Szent Miklós püspök szeretettel várja a kicsiket, nagyokat, családokat.

14:30 Kárpát-medencei Kamrák Kulináris Kincsei, Hagyományos eljárással készített húsipari termékek eredményhirdetése, Salamon Ernő Gimnázium előtti színpad
gasztrokincsek

15:45 Brill Dance Táncstúdió, Miron Cristea (sétáló) utca színpada

16:00 A IX. Kárpát-medencei Disznótoros fesztivál eredményhirdetése, Salamon Ernő Gimnázium előtti színpad
disznotoros

17:00 A kibővült úri hímzés kiállítás megnyitója, Sándor-ház (Nicolae Bălcescu utca 17 szám)
himzes

19:00 Made in Gyergyó – Lemezmegmutató – Válogatott dalok gyergyói zenekaroktól, művelődési ház, stúdióterem
made_in_gyergyo
A művelődési ház stúdiótermében kerül sor az ünnepélyes LemezMegmutatóra, ahol jelen lesznek a korongon szereplő produkciók képviselői és természetesen egy kis élő zene sem marad majd el.

21:00 Táncház – muzsikálnak a Cika és a Barátos zenekarok, Rozmaring Vendéglő
tanchaz
A belépés ingyenes, nagylelkű adományaikat az öreg zenészeknek ajánljuk fel.

22:00 Teddy Queen koncert, a 2017-es Legszebb Erdélyi Magyar Dalfesztivál kategóriagyőztese, művelődési ház, stúdióterem
teddy

22:00 DJ Popular, Yourlivingroom
dj_popular

23:00 Pál Csaba, Frozen koncert, OneSes

December 9., vasárnap

9:00 Szent Miklós Kupa – Kosárlabda bajnokság, Basilides Tibor sportcsarnok

9:00 IX. Szent Miklós Kupa – Asztalitenisz bajnokság, Salamon Ernő tornaterme

9:00 X. Szent Miklós Kupa – Sakkverseny, Batthyány Ignác Technikai Kollégium

11:00 Biró Réka – Moșu Norbert-László: Az élet fája (rendező: Csiki Zsolt), a Figura Stúdió Színház gyerekelőadása, művelődési ház, színházterem
elet_faja

11:00 Gasztronómiai fórum, Rozmaring Vendéglő
gasztroforum
Minden szakmában jártas és szakmában érdeklődőt várnak az eszmecserére.

13:45 Szent Miklós Kupa – U8-as jégkorongbajnokság, műjégpálya
hoki_torna

16:00 Ördögborda Néptáncegyüttes: Napszentület, őseink hagyatéka, táncjáték, művelődési ház, színházterem
ordogborda

17:00 Sándor Szilárd (nyárádszeredai-jobbágyfalvi unitárius lelkész) Végül kisimul minden ránc című kötetének bemutatója, unitárius imaház

18:00-19:30 Jégkarnevál, műjégpálya
jegkarneval

19:15 Adventi gyertyagyújtás, főtér

20:00 No Sugar koncert, művelődési ház, színházterem
no_sugar

22:00 Városnapi záróbuli, OneSes
zarobuli
Belépés ingyenes!


A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.