Szent Miklós Napok 2019

Gyergyószentmiklós – Egy város, egy ünnep, egy lelkület

SZENT MIKLÓS NAPOK 2019

– Egy város, egy ünnep, egy lelkület –

December 5–7.

 

PROGRAM

December 5., csütörtök

10:00 IX. Szent Miklós Önkormányzati Kupa – Labdarúgótorna, Basilides Tibor Sportcsarnok
11:00 Dísztanácsülés, művelődési ház, színházterem
11:00–19:00 Könyvturi – jótékonysági könyvvásár, művelődési ház, előtér
15:00 Szent Miklós kabala rajzpályázat, kiállítás és díjkiosztó, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár
16:00 Gyergyói Seregszemle (gyülekező 15:30), főtér
17:00 Szent Miklós püspök érkezése, főtér
Igazi ünnep, ajándékkoncert gyergyói zenészekkel, főtéri nagyszínpad
Tűzijáték, főtér
18:30 Spectacol artistic: Decembrie dezgheață inimi – cu invitaţi speciali: Viorica Macovei, Raoul şi elevii Liceului Teoretic Sf. Nicolae – román nyelvű kulturális műsor, művelődési ház, színházterem
19:30 Halasági-Csibi gyógynövény ismertető workshop, Yourlivingroom
19:30 Kolumbán Barna Csongor és Réthi Botond képzőművészeti kiállítása, művelődési ház, előtér / Yourlivingroom
21:00 Gyepen mentem, gyepen jöttem, aranygyűrűm elvesztettem, Poplesz (Sz.N.Attila) koncert, Yourlivingroom
22:00 xMas Living party, Yourlivingroom
23:00 Dj Hoffman, OneSes

December 6., péntek

11:00 A Szent Miklós templom búcsúja, ünnepi szónok: Nm. Ft. Tamás József püspök, Szent Miklós templom
11:00 – 19:00 Könyvturi – jótékonysági könyvvásár, művelődési ház, előtér
15:00 Megfigyelt történelemkör, előadás, Salamon Ernő Gimnázium, múzeumterem
16:00 Sportgála, művelődési ház, színházterem
16:00 Székelyek, örmények együtt régen és a jövőben, Stratégiai konferencia az együttélésről, Örmény Közösségi Ház
17:00 Cseke Péter: Döntéskényszerben, könyvbemutató, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár
17:30 No Sugar koncert, főtér nagyszínpad
18:30 Turistabot jelvények, érmék és veretek – Szabó Tamás szegedi ötvös és Nyisztor Miklós kiállítása, Karancsi Sándor terem
19:00 Moccanj Miki!, Fitpoint
17:00 Jégkarnevál, városi műjégpálya
19:30– 20:30 Aerobik-maraton, Basilides Tibor Sportcsarnok
19:00 Gyergyói népzenészek találkozója és az erdélyi táncházzenészek jótékonysági koncertje, művelődési ház, színházterem
19:00 Magyar fantasy-határok nélkül, Gaura Ágnes, Gabriella Eld, Valeria Screwy szerzők; beszélgetés, könyvbemutatók, Yourlivingroom
21:00 TóniDob – Perkúcióest, fellépnek: Major Balázs (Magyarország), Julius Petrus (Szlovákia), Cserey Csaba, művelődési ház, stúdióterem
21:30 Táncház, Szilágyi vendéglő
23:00 Coolture Morjaques, Yourlivingroom
23:00 Dj Lali party, OneSes

December 7., szombat 

9:00 Szent Miklós Kupa – Sakkverseny, Batthyány Ignác Technikai Kollégium
9:00 X. Szent Miklós Kupa – Asztalitenisz bajnokság, Salamon Ernő Gimnázium tornaterme
9:00 Szent Miklós Kupa – U8-as és U10-es nemzetközi jégkorongtorna, műjégpálya
10:00 Szent Miklós Kupa – Karate verseny, Basilides Tibor Sportcsarnok
10:00 X. Kárpát-medencei disznótoros fesztivál és süteménymustra – ünnepélyes megnyitó, Kossuth Lajos utca
A Kárpát-haza ízei – óriásbogrács a Kárpát-medence disznótoros ínyencségeiből
Sonkasaccolás
10:00 VI. Gyergyószentmiklósi forraltbor-készítő verseny, Kossuth Lajos utca
11:00 A Szabadtűzi Lovagrend lovagavató ünnepsége, Kossuth Lajos utca, színpad
11:00 Adventi koncert, Fellépnek: Bede Róbert, Bede László, Vili Dula, művelődési ház, színházterem
11:00-15:00 Zsibongó, gyerekprogramok, Vaskertes Általános Iskola tornaterme (Csernik Pál Szende lábbábos előadása, kézműves foglalkozások, rajzkiállítás, arcfestés)
16:00 A X. Kárpát-medencei disznótoros fesztivál és süteménymustra és a VI. Gyergyószentmiklósi forraltbor-készítő verseny eredményhirdetése, Kossuth Lajos utca színpada
17:30 Bagossy Brothers Company koncert, főtér
20:00 A Szent Anna-tó legendája, játék-, hang- és fényhullámokon, élő koncertes árnyjáték, művelődési ház, színházterem
21:00 Kalandor zenekar koncert, OneSes
21:00 Random jam, Yourlivingroom
23:00 Záróbuli, Yourlivingroom

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!