2018-07-28
Marosvásárhely – 2018. augusztus 7–12. között
Kelet Európa egyik legnagyobb és legnépszerűbb gitárfesztiváljának ad otthont Marosvásárhely augusztus 7 és 12-e között. Az immáron 13. alkalommal megszervezett nemzetközi fesztivál programjai a város különböző pontjain, főbb koncertjei pedig a Kultúrpalotában és a Várban zajlanak, ahol 11 ország elismert művészeit hallgathatjuk, mint például: Hollandia, Franciaország, Spanyolország, Görögország, Magyarország, Oroszország, Olaszország, Argentina, Ausztria, Venezuella és Románia.
A hatnapos rendezvény egyéni előadásokat (klasszikus gitár, dzsessz, flamenco, fingerpicking), különböző kamarazenei koncerteket (gitár duó, trió, gitár -bandoleon duó, stb), dzsessz koncerteket, fiatal tehetségek bemutatkozását, mesterkurzusokat, különböző szakmai beszélgetéseket, modern és régi hangszerek kiállítását kínálja.
A fesztivál fő meghívottja a Rosenberg trió, akik először koncerteznek Romániában.
Marosvásárhely – Románia
2018. augusztus 7–12.
19.00–22.00 Koncert
Helyszín: Marosvásárhelyi vár (eső esetén: Kultúrpalota nagyterme)
Duo Tudor GLIGA & OROSZ Dávid (RO)
A fesztivál kiemelt vendége:
TRIO ROSENBERG (NLD)
Stochelo ROSENBERG: szólógitár
Nous’che ROSENBERG: ritmusgitár
Nonnie ROSENBERG: nagybőgő
10.00–13.00, illetve 15.00–18.00
Mesterkurzusok (klasszikusgitár, dzsesszgitár, kamarazene) és más szakmai beszélgetések
Helyszín: Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
19.00–22.00 Koncert
Helyszín: Kultúrpalota nagyterme
duo Ana-Maria BIBESCU & Raisa MIHAI (RO)
Gabriel BIANCO (FR)
Szünet
duo Melis: Alexis MUZURAKIS (GRC) & Susana PRIETO (ESP)
22.00 Koncert
Helyszín: G. Pub
Mircea OANEȘ (Ro)
BABȚAN-VARGA Flórián (Ro)
10.00–13.00, illetve 15.00–18.00
Mesterkurzusok (klasszikusgitár, dzsesszgitár, kamarazene) és más szakmai beszélgetések
Helyszín: Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
19.00–22.00 Koncert
Helyszín: Marosvásárhelyi vár (eső esetén: Kultúrpalota nagyterme)
GIRÁN Péter flamenco (Hu)
Nikita BOLDYREV jazz (RU)
Radu VÂLCU quartet (RO)
Radu VÂLCU gitár
Răzvan FLORESCU ütőhangszer
Mihai BALABAȘ hegedű
Andrei PETRACHE zongora
22.00 Koncert
Helyszín: G. Pub
Cristian GHEORGHIU (Ro)
MOLDOVÁN András (Ro)
10.00–13.00 Szakmai beszélgetések
Helyszín: Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
Román-magyar kulturális, alkotói együttélés Marosvásárhelyen:
Téma: A klasszikusgitár megjelenése Marosvásárhelyen a XX. században
Meghívottak: LŐRINCZ György, Ovidiu ENE ATANASIU, BIBÓ Lajos, Liviu GEORGESCU
11.00 Kiállítás: LŐRINCZ György, archaikus hangszerek
Helyszín: Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
15.00–18.00 Mesterkurzusok (klasszikusgitár, dzsesszgitár, kamarazene) és más szakmai beszélgetések
Helyszín: Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
19.00–22.00 Koncert
Helyszín: Kultúrpalota nagyterme
PAVLOVITS Dávid (HU)
Duo Iancu-Lobonț:
Olivia IANCU archlute (RO)
Claudiu LOBONȚ archlute (RO)
Szünet
Duo Giampaolo BANDINI gitár (ITA)
Cesare CHIACCHIARETTA bandoneon (ARG)
10.00–13.00, illetve 15.00–18.00
Mesterkurzusok (klasszikusgitár, dzsesszgitár, kamarazene) és más szakmai beszélgetések
Helyszín: Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
16.00–15.00 MAROSVÁSÁRHELYI FIATAL TEHETSÉGEK KONCERTJE
Helyszín: Kultúrpalota kistermében
BUNEA Adrian
COZMA Tamás
MOLDOVAN Andrea
Cristian GHEORGHIU
19.00–22.00 Koncert
Helyszín: Kultúrpalota nagyterme
Tritonus Guitar Trio:
MOLNÁR Levente, SZURGYI Gergely, VARGA Bálint (HU)
Venti Chiavi Guitar Trio:
RITTER Zsófia, KORMOS Balázs, TÓTH Álmos (HU)
Szünet
CSÁKI András (HU) gitár
PÁL Tamás (RO) hegedű I
MARTALOGU Adél (RO) hegedű II
KARDOS Margit (RO) brácsa
MOLDOVÁN Szabolcs (RO) cselló
Koncert – Kultúrpalota
19.00 –22.00
JAZZ NIGHT
Gabriel GUILLÉN gitár (VEN)
ENYED Károly zongora (RO)
HADNAGY Attila nagybőgő (RO)
ASZTALOS Zsolt ütőhangszer (RO)
Szünet
PUSZTAI ANTAL JAZZ BAND:
PUSZTAI Antal gitár (AUT)
Nikita BOLDYREV gitár (RU)
BEKE István Ferenc gitár (RO)
Mădălina PETRE ének (RO)
EN YED Károly zongora (RO)
HADNAGY Attila nagybőgő (RO)
ASZTALOS Zsolt ütőhangszer (RO)
A széleskörű közönség megnyerése érdekében ingyen belépést biztosítunk minden érdeklődőnek.
Tudor Gliga és Orosz Dávid pályafutásukat a klasszikus gitár terén a marosvásárhelyi Művészeti Iskolában kezdték, Ene Ovidiu és Turcu Andrei tanárok mellett. Mindketten számos országos és nemzetközi versenyen vettek részt. Jelenleg a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémia hallgatói, dr. Beke István Ferenc diákjai.A közönség a virtuóz Al Di Meola és Tommy Emmanuel előzenekaraként hallhatta már őket.Számos verseny győztese a duó, megnyerték az Erdélyi Nemzetközi Gitárfesztivál első díját, ugyanakkor magukénak tudhatják a szebeni klasszikus gitárverseny, „A barokk stílustól a rock stílusig” első helyezését.
A ROSENBERG Trio minden fontos jazz fesztiválon fellépett (Montreal International Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, Django Reinhardt Festival in Samois, Jazz in Marciac, Jazz à Vienne, valamint a Carnegie Hall-ban New York-ban és a The Rose Bowl-ban Los Angeles-ben) és az elmúlt 25 év során óriási sikernek örvendhettek az egész világon. Toots Thielemans, Jan Akkerman, Stéphane Grappelli, Herman van Veen, Jaap van Zweden, Louis van Dijk, Peter Beets társaságában játszottak, és Shirley Bassey, Randy Crawford és Luciano Pavarotti előzenekaraként léptek fel. Django Reinhardt nyomaiba lépve meghódították az egész világot a klasszikus, pop, bossa nova és gypsy swing stílusukkal. A közismert jazz és swing dalokon kívül a repertoárjukban számos saját szerzemény is szerepel, melyekből több mint 25 CD-t és DVD-t adtak ki.
A 70-es évek végén nagy sikerük volt az európai roma közösségben, majd a 80-as évek végén világszerte elismerték őket. A Rosenberg Trio a legfontosabb jazz fesztiválok főfellépője és hamarosan műfajuk legfontosabb neve lett Django Reinhardt után. A trio frontembere, Stochelo Rosenberg a világ egyik legjobb gitárosaként elismert, kitűnő technikájával, előadói eleganciájával, vibrátóival ötvözi a virtuozitást az érzelmekkel.
A Rosenberg Trio tagjai: Stochelo Rosenberg: szólógitár, Nous’che Rosenberg: ritmus gitár, Nonnie Rosenberg: nagybőgő.
Ana-Maria Bibescu és Raisa Mihai 2017 novemberében kezdtek el együtt játszani. A 2017-es kolozsvári Novum Generatio Fesztiválon, a Bukaresti Nemzeti Zeneakadémián és a Bukaresti Magyar Intézetben is felléptek. Ebben az évben első díjat nyertek el a Kyustendil-i Nemzetközi Gitárversenyen.
Gabriel Bianco öt éves volt, amikor édesapjával elkezdett gitározni. 1997-ben felvételizett a párizsi Zeneakadémiára, Ramon de Herrera vezetése alatt, ahol számos díjat és dicséretet kapott. Egyetemi tanulmányait Olivier Chassain vezetésével folytatta. Ezzel párhuzamosan tanulmányokat folytatott Judicael Perroy-al. Tizenöt évesen volt az első fellépése Párizsban, azóta már számtalan országban koncertezett (Franciaország, Románia, Amerikai Egyesült Államok, Kína, India, Peru, Kolumbia, Olaszország, Ausztria, Csehország, Magyarország, Lengyelország, Spanyolország, stb.).
Legfontosabb versenygyőzelmei:
– Ile de Re Nemzetközi Gitárfesztivál, Franciaország – 2006
– Bécsi Nemzetközi Gitárfesztivál, (Bécsi gitárfórum), Ausztria – 2006
– GFA Nemzetközi Gitárfesztivál, Amerika – 2008
A spanyol gitáros Susana Prieto és a görög gitáros Alexis Muzurakis 1999-ben debütált Duo Melis néven, a Volos-i Nemzetközi Gitárfesztiválon (Görögország). Azóta tekintélyes termekben tartottak koncerteket, mint például a Berlini Filharmónia, az amszterdami Concertgebouw, a Csajkovszkij Hall Moszkva, Megaron Athén és a Merkin Concert Hall New Yorkban. Nagy az igény rájuk koncerteken, mesterkurzusokon, valamint nemzetközi gitárfesztiválokon, Európában és Amerikában egyaránt.
Számos díjat nyertek, mind egyénileg, mind duóban. 1999-ben, mint duó, elnyerték az első helyezést a Guitar Duo nemzetközi versenyen Frechenben (Németország). A következő évben elnyerték a rangos Montelimari (Franciaország) gitárduó verseny és a 21. nemzetközi „Mauro Giuliani” gitárduó verseny (Olaszország) fődíjait. 2001-ben megnyerték a Lipcsei Kamarazene Versenyt és ugyanabban az évben megnyerték a Nemzetközi Gitárversenyt Párizsban. 2003-ban felvették az első albumukat, miután elnyerték a nemzetközi kamarazene verseny, „Gaetano Zinetti” (Olaszország) fődíját, a „Citta di Verona”-t.
A Duo Melis együttműködött a Berliner szimfonikusokkal, a Neubrandenburger filharmoniával, a Bayerische filharmoniával, a bukaresti rádiózenekarral, a Thessaloniki-i Nemzetközi zenekarral Leo Brouwer vezetése alatt. Repertoárja kiterjed a barokk zenétől egészen a napjaink zenéjéig: A. Piazzolla, A. Ginastera, Leo Brouwer műveiig, és magába foglal koncerteket két gitárra és zenekarra Rodrigo, Castelnuovo-Tedesco és Vivaldi szerzésében, valamint Marek Pasieczny koncertjét, mely a Duo Melisnek volt dedikálva. Észak-Amerikai megjelenésük magába foglalja a “Guitar Foundation of Americas” éves konferenciáját és koncerteket a következő városokban: Chicago, St. Louis, Austin, Scranton, College Station, Houston, Brownsville, Detroit. A Duo kétszer is fellépett az OMNI koncerteken San Franciscóban és a Cleveland-i Klasszikusgitár Hétvégén. Felléptek már Európa számos országában: Olaszországban, Görögországban, Németországban, Lengyelországban, Oroszországban, Romániában, Spanyolországban, Hollandiában, Csehországban, Ausztriában, Norvégiában, Svédországban és Franciaországban. Mark Switzer így nyilatkozott róluk: “A Duo Melis előadása az egyik kedvencem volt a konferencián, technikájuk kiváló, zenéjük lenyűgöző és fantasztikus összhangot mutattak be.”
Susana és Alexis Spanyolországban és Görögországban tanultak. Tudásukat tovább gyarapították a Koninklijk Zeneakadémián, Hágában (Hollandia), a “Felix Mendelssohn Bartholdy” Zeneakadémián, Lipcsében (Németország) és a “Hanns Eisler” Zeneakadémián, Berlinben (Németország). 2006 óta Alexis és Susana a Strasbourgi Nemzetközi Zeneakadémián tanít, Franciaországban.
Nikita BOLDYREV 1987-ben született Moszkvában. 2012-ben diplomázott a Nemzeti Klasszikus Zeneakadémián Nikolay Golovnya irányítása alatt, gitár szakon. Tanulmányi évei során számos díjjal és ösztöndíjjal jutalmazta az Orosz Kulturális Minisztérium, a Vladimir Spivakov Alapítvány és az orosz államfő, 2001-ben a Rekordok Könyvébe is bekerült, mint „az a személy, aki a leggyorsabban sajátította el a gitár repertoárt”.
Szóló koncerteket tartott Oroszországban, Ukrajnában, Fehéroroszországban, Moldovában, Lengyelországban, Ausztriában, Szerbiában és híres jazz fesztiválokon: “Guitar World” fesztiválok (Kaluga, 2009, 2013), “Guitar Virtuos” (Moszkva, 2012), “Strings” (Szerbia, 2015), “Golden Vultures” (Moszkva, 2017), “The Pink Panther” (Ufa, 2018).
Nikita Boldyrev számos oroszországi és nemzetközi klasszikus jazz- és gitárverseny nyertese. Művészetében ötvözi a klasszikus zenét a jazz-el és az akusztikus fingerstyle stílussal, ezenkívül közreműködik Gennady Gladkov, Nikita Koshkin, Vyacheslav Osminin, Marina Landa és Yuri Marki zeneszerzőkkel. 2008-tól a moszkvai Gitáriskola tanára.
GIRÁN Péter Magyarországon született, 1994-ben. 8 éves korában kezdett gitározni, nagybátyja befolyására. 2005-ben vett részt először versenyen, alig három évvel az után, hogy elkezdett játszani a hangszeren. Első díjat nyert a saját korosztályában. Azóta számos díjat nyert hazai és nemzetközi versenyeken. Az elmúlt két évben három nemzetközi verseny első díjazottja volt. 20 évesen vált ismertté a nagyközönség előtt, a “Virtuózok” komolyzenei tehetségkutató műsor által. Az utóbbi években, felkéréseknek eleget téve, fesztiválokon játszott Balatonfüreden, Szegeden és Marosvásárhelyen. 2012-től Szegeden tanult, Pavlovits Dávidnál.
Radu VÂLCU Románia egyik legkiemelkedőbb fiatal gitárművésze. 3 kiváló zenésszel együtt: Răzvan FLORESCU (ütőhangszerek), Mihai BALABAȘ (hegedű) és Andrei PETRACHE (zongora) egy különös koncerttel várják a közönséget, előadásukban a latin-amerikai ritmusokat és a román népzenét ötvözik a kortárs és jazz zenével. Emmanuel Séjourné, Mathias Duplessy, Chick Corea zeneszerzők nagy hatással voltak a fiatal kvartettre, ami dinamikus és látványos előadásokkal fogja meg a közönséget.
Pavlovits Dávid a fiatal generáció egyik legkreatívabb személyisége. 17 éves korában kezdett el gitározni. Már 3 évi gitározás után nemzetközi gitárversenyt nyert Lengyelországban. A lengyel napilapok „zseniális személyiség” jelzővel illetik. Részt vett a szegedi Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gitár- és kompozíciós osztályában, ahol Roth Ede gitártanárral folytatta tanulmányait. A Darmstadt Zeneművészeti Főiskolán, a Mainz Gutenberg Egyetemen és a müncheni Musikhochschule-ban diplomázott le gitárból. Közismert zenészektől tanult: Tilman Hoppstocktól, Olaf Van Gonnissentől, Walter Schumachertől, Huszár Lajostól, Heinz-Wieland Kurztól, Grigorz Gruzmantól.Számos jelentős zenei versenyen vett részt, többek között Zoryban (Lengyelországban), a 13. Esztergomi Nemzetközi Gitárversenyen, a Budapesti Zenei Versenyen, a Krétai Gitárversenyen és a Viareggio Kompozíció Versenyen. 1994 óta szinte minden európai országban, Dél-Amerikában és az Egyesült Államokban is hallhatták. 1996-ban kezdett el gitárt, zeneelméletet és zenetörténetet tanítani. 1999-ben neki ítélték a zeneszerzőknek szánt tekintélyes Kodály Zoltán díjat. Jelenleg a Szegedi Zeneegyetem tanára. Rendszeresen meghívást kap mesterkuzusokra és híres nemzetközi zenei versenyekre zsűritagként.
A IANCU–LOBONȚ Duo 2007-ben alakult, Olivia Iancu és Claudiu Lobonț gitárművészek által. Mindketten Bukarestben végezték zenei tanulmányaikat, ami alatt a régizene és barokk hangszerek is felkeltették az érdeklődésüket. A legfontosabb romániai gitárfesztiválokon koncerteztek, zenekarokkal és kamarazene formációkkal működtek együtt gitárral, lanttal és teorbával, különböző régizene előadásokban. 2018 óta a Musica Ricercata barokk zenekar meghívottjai, amellyel együtt koncerteztek Romániában és külföldön. A Iancu-Lobonț Duo programjában minden zenei korszak művével találkozhatunk barokktól kortársig, és többnyire saját átiratokat készítenek. Az évek során több mesterkurzuson vettek részt, és a világ legjobb zenészeitől tanultak gitározni és lantozni.
Olivia IANCU 2007-ben diplomázott a bukaresti Nemzeti Zeneakadémián, 2009-ben mesteri, majd 2015-ben Kamarazene doktori diplomát szerzett. Jelenleg a Pitești-i Művészeti Egyetem keretén belül tanársegéd. Számos díjat nyert az országon belül, ösztöndíjakat, köztük az Erasmus ösztöndíjat a Weimar-i „Franz Liszt” Hochschule für Musik Zeneakadémiára.
Claudiu LOBONȚ 2007-ben diplomázott a bukaresti Nemzeti Zeneakadémián, 2009-ben Kamarazene mesteri, majd 2017-ben doktori diplomát szerzett. Jelenleg a bukaresti „George Enescu” Zenei Főgimnázium gitártanára. Koncertezett Romániában és külföldön, ezen kívül kulturális projektekben biztosított zenei aláfestést.
A Giampaolo Bandini – Cesare CHIACCHIARETTA Duo egy gitárból és bandoneon-ból álló duó, mely 2002-ben alakult azzal a céllal, hogy megismertessék és megszerettessék az argentin zenét, az országra legjellemzőbb hangszereken játszva. A duó hamar fellendült és a nemzetközi koncertkör fontos tagja lett. A világ leghíresebb és legrangosabb fesztiváljain és színházaiban lépett fel, mint például: Mexikóban, Romániában, Kínában, Lengyelországban, Szlovákiában, Ausztriában, Németországban, Spanyolországban, Svájcban, Franciaországban, Belgiumban, Hollandiában, Horvátországban, Oroszországban, Szlovéniában, Törökországban, a Cseh Köztársaságban és Magyarországon.A duónak kiváltsága volt Astor Piazzolla “Hommage a Liegi” című darabját játszani, melyet Leo Brouwer vezényelt a Parma-i Auditorium Paganini-ban és Pavel Berman a torinói Unione Musicale-n, ahol a híres moszkvai virtuóz kamarazenekarral léptek fel. 2004-ben a duó elnyerte a 15. “Beniamino Joppolo” Cittá di Patti díját, figyelemre méltó teljesítményükért a zene területén. 2005-ben a duó a Szentpétervári Akadémiai Filharmónia rangos nagytermében debütált, ahol olyan nagy sikert aratott, hogy azonnal felkérést kaptak a következő két évre. Lehetőségük volt együtt dolgozni olyan kiemelkedő művészekkel, mint Arnoldo Foà, Elio delle Storie Tese, Amanda Sandrelli és olyan zenészekkel, mint Fernando Suarez Paz, Michele Pertusi, Corrado Giuffredi, Danilo Rossi, Massimo Quarta, Enrico Bronzi, Franca Masu, Maria Estela Monti, Enrico Fagone és sokan mások. Az első CD-jük, a “Hombres de Tango”, több mint tízezer példányban kelt el. A neves zenei kritikusok a ranglista legmagasabb fokára helyezték őket. Híres rádió- és TV-csatornák közvetítettek dalaikat Olaszországban és külföldön egyaránt. A közelmúltban egy sikeres brüsszeli koncertjük több mint 20 országban volt sugározva. A leghíresebb akadémiákon, egyetemeken tanítanak. Sok rangos és elismert fesztiválon hallhatták őket, valamint mesterkurzusokon is tanulhattak tőlük a növendékek.
A Tritonus Guitar Trio 2015. januárjától működik ezen a néven. A triót jelenleg Molnár Levente (1995), Szurgyi Gergely (1994) és Varga Bálint (1995) alkotják. Mára a trió Magyarországon szinte minden térségben megmutatkozott és hazai, valamint nemzetközi versenyeken is eredményesen szerepelt. Első helyezést értek el a győri egyetemi versenyen és a szegedi országos gitárversenyen. 2016. novemberében a Pozsonyban megrendezett nemzetközi gitárverseny kamarazene kategóriájának győztesei. 2018. februárjában megkapták a portugáliai Braga városában megrendezett nemzetközi gitáros kamaraverseny közönségdíját. Júniusban a Guitar Foundation of America kamara szekciójának második helyét szerezték meg, s ugyanebben a hónapban megnyerték a Bratislava Guitar Competition első díját. A Tritonus Guitar Trio célja, hogy olyan műveket szólaltasson meg három gitáron, amiket ilyen formában ritkán vagy eddig soha nem hallhatott a közönség. Az együttes tagjai átiratokat is készítenek, ezáltal bővítve a gitár repertoárját. Küldetésüknek tekintik, hogy minél nagyobb közönséghez juttassák el a klasszikus gitárzenét.
A Venti Chiavi Gitártriót 2014-ben alapította a Pécsi Tudományegyetem (Magyarország) három hallgatója, Ritter Zsófia, Kormos Balázs és Tóth Álmos.
A trió célja a klasszikus gitáros kamarazene bővítése, illetve a kevésbé ismert gitártrió-művek felkutatása, bemutatása. Kiemelt fontosságúnak tartják a magyar klasszikus zene, magyar népzene szélesebb körben való megismertetését.
A trió eddigi versenyeredményei:
-1. helyezés, 3. Nemzetközi Gitárverseny, Vale-Balle „Live Guitar” (Horvátország), 2017
-1. helyezés, 17. Országos Gitárverseny, Szeged (Magyarország), 2016
-2. helyezés, 2. Nemzetközi Gitárverseny, Zágráb (Horvátország), 2016
-2. helyezés, 14. Transilvania Nemzetközi Gitárverseny (Románia), 2016
-3. helyezés, 1. Nemzetközi Gitárverseny, Braga (Portugália), 2017
A trió számos sikeres koncertet adott már rangos fesztiválokon, illetve koncerttermekben. Ilyen például a budapesti Óbudai Társaskör, a Nádor Terem, a Művészetek Palotája, a Balatonfüredi Nemzetközi Gitárfesztivál, a Harmonia Cordis Nemzetközi Gitárnapok, a Harmonia Cordis Nemzetközi Gitárfesztivál, vagy a Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál.
Csáki András 1981-ben született Budapesten. 11 éves korától kezdett el gitározni. 2007-ben diplomázott le a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, ahol Eötvös József gitárművésztől tanult. Tanulmányait a Dél-kaliforniai Egyetemen (University of Southern California) folytatta Scott Tennant mellett. Doktori diplomáját 2014-ben szerezte meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.Csáki András 1995-től mostanáig számos mesterkurzuson vett részt Manuel Barrueco, Leo Brouwer, Abel Carlevaro, Costas Cotsiolis, David Russell, Angel és Pepe Romero tanítása alatt. Sok rangos versenyen nyert első díjat, többek között az 51. Tokiói Nemzetközi Gitárversenyen 2008-ban, a 42. “Michele Pittaluga” Gitárversenyen Alessandriában (Olaszország), 2009-ben, és 2011-ben a “Julian Arcas“ Gitárversenyen Spanyolországban. Szóló karriere mellett kamarazenével is foglalkozik, egyaránt hallhatták Magyarországon és külföldön is játszani szimfonikus zenekarokkal. Tartott már mesterkurzust Kínában, Észtországban, Franciaországban, Nagy-Britanniában, Görögországban, Indiában, Romániában, Oroszországban, az Amerikai Egyesült Államokban és hazájában. Jelenleg a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professzora.
Gabriel Guillén az egyik legrangosabb gitártanár Ausztriában. Venezuelában, Maracay-ban született és Dél-Amerikában tanult híres tanároktól: Abel Carlevarótól, Leopoldo Igarzától, Jose Gregorio Guancheztól es Alberto Espinozatól. 1987-ben elnyerte az Antonio Lauro és a Rotary Nemzetközi Gitárverseny első helyezését. 1988-ban Walter Würdinger és Konrad Ragossnig professzorok mellett bővítette tudását. Guillén koncertezett már Európában, Dél-Amerikában, az Amerikai Egyesült Államokban és Japánban is. Gabirel Guillén elnyerte az osztrák kormány „Merit Award” díját, a „The Kery” díjat, az „Artinger” díjat, az „Amigo de Venezuela” díjat, a „Honors” díjat és a „Caracas-Avila ” díjat. Gabriel Guillén a Joseph Haydn Zeneakadémián (Eisenstadt, Ausztria) és a Richard Wagner Zeneakadémián (Bécs) tanít. Több mint 34 országban tartott mesterkurzusokat és koncerteket. A RUST Nemzetközi Gitárfesztivál művészeti vezetője, melynek Ausztria ad helyet. Jelenleg együttműködik a Simon Bolivar zenekarral Venezuelában, melynek Alfredo Rugeles a karmestere.
PUSZTAI Antal 1978-ban született Győrben, első gitáróráit édesapjától vette Pannonhalmán, mára napjaink egyik legtehetségesebb klasszikus- és jazzgitárosának mondhatjuk. Tanulmányait Frankfurtban, majd Bécsben folytatta, immár Inge Scholl-Kremmel vezetése alatt. Hazájában Roth Ede, Folk Iván és Reményi Attila tanítványa volt, jelenleg Alvaro Pierri csoportjában tanul a Bécsi Zeneegyetemen. Pusztai Antal egyaránt népszerű személyisége a jazz-és a klasszikus gitár világának, koncertezett már Európa-szerte, Dél-Koreában és Kolumbiában is.
BEKE István Ferenc a kolozsvári „Gheorghe Dima” Zeneakadémia gitár és kamarazene tanára, a marosvásárhelyi Harmonia Cordis Egyesület elnöke. Több díjat is nyert romániai és nemzetközi klasszikus gitárversenyeken, számos hazai és külföldi mesterkurzuson vett részt, valamint kamarahangversenyeket adott Romániában, Angliában, Chilében, Magyarországon, Németországban és az Egyesült Államokban. Beke István Ferenc a marosvásárhelyi, székelyudvarhelyi és sepsiszentgyörgyi Harmonia Cordis Nemzetközi Gitárfesztivál és a kolozsvári Novum Generatio Nemzetközi Gitárnapok szervezője. Doktori címet 2011-ben szerzett a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémián.
Mădălina Ioana PETRE a bukaresti Nemzeti Zeneegyetemen végezte tanulmányit. Neve a White O’Clock nevű bukaresti zenekar által vált híressé. Klasszikus gitárosként több fesztiválon is fellépett.
ASZTALOS Zsolt 14 évesen kezdett dobolni, nagyrészt autodidakta módon tanult. Az évek folyamán számos zenekar tagja volt, sokféle zenei stílusban kipróbálta magát a folk, pop, funk, blues és jazz zenétől, a színházi előadásokhoz írt zenén keresztül egészen a heavy és trash metal-ig. Pusztai Tonyval a 2000-es Szegedi Nemzetközi Gitárfesztiválon találkozott először, azóta többször is zenéltek együtt.
HADNAGY Attila fiatal kora óta több műfajban is kipróbálta magát, mint például a klasszikus rock, jazz, blues, klezmer, funky, és klasszikus zene.
ENYED Károly zenei tanulmányait a székelyudvarhelyi Palló Imre Művészeti Szakközépiskolában kezdte. 10 éves kora óta országos és nemzetközi versenyek résztvevője és díjazottja. 2010-ben sikeresen felvételizett a budapesti Bartók Béla Jazz Konzervatóriumba, később a Kőbányai Zenei Studióba. Jelenleg a Groningen-i Prince Claus Konzervatórium hallgatója.
Hirdetés
2024-11-14
Hirdetés
2024-11-08
Hirdetés
2024-10-25